O nas

O nas

Fotografia ślubna - Katarzyna i Rafał Marcinkowscy - baner.

Spełnienie marzeń.

Jesteśmy małżeństwem od 7 lipca 2007 roku. Oboje dobrze pamiętamy ten szczęśliwy dzień z trzema 7 w dacie. Wiemy jak wielkie emocje i wzruszenie towarzyszą Młodej Parze podczas ceremonii ślubnej. Młodzi Małżonkowie to dwoje zakochanych w sobie po uszy ludzi, którzy biorąc ślub, realizują swoje największe marzenie.

Praca z Wami to dla nas ogromna radość i prawdziwe wyróżnienie. Jesteśmy świadkami niezwykłych wydarzeń i pięknych chwil. Reportaż ślubny to wspaniałe zadanie, które uwielbiamy robić. We wpisach na blogu znajdziecie przykłady naszych ostatnich zleceń. Możecie ocenić styl naszej pracy i zastanowić się czy to co dostarczamy klientom, odpowiada Waszym potrzebom.

Właściciele firmy fotograficznej "Foto Bukiet" - Katarzyna i Rafał Marcinkowscy na spacerze rodzinnym w parku.

Co daje Wam para fotografów?

Wykonując naszą pracę, potrafimy też dobrze bawić się na przyjęciu weselnym i poczuć radość tego wyjątkowego dnia. To właśnie dla tych powodów, tak bardzo lubimy fotografię ślubną, że z niecierpliwością czekamy na każde nowe zlecenie. Wspólna praca pary fotografów to gwarancja większej ilości "celnych" ujęć, z różnych miejsc i różnych obiektywów. To także, zupełnie inne "oko", percepcja oraz postrzeganie toczących się na weselu wydarzeń. W końcu, pomimo wspólnej pasji, bardzo się różnimy.

Nasze córki.

Dlaczego kochamy fotografię?

Fotografia pozwala nam uchwycić piękno chwili – ludzkie uśmiechy i łzy wzruszenia. Kształty oraz kolory, linie i wzory. Fotografia zatrzymuje na zawsze emocje i uczucia, które można dostrzec na twarzach ludzi. Wspaniałe chwile i wyjątkowe osobowości – zachowuje je na lata dla kolejnych pokoleń.

Kochamy to niezwykłe uczucie pochwycenia niesamowitej chwili na obrazie. Już na zawsze i dla wszystkich. Zdjęcie prowokuje do zadumy i wywołuje głębokie refleksje. Zdjęcie potrafi opowiedzieć niezwykłe historie bez potrzeby użycia jednego słowa – nie ma żadnej bariery językowej. Historię ze zdjęcia zrozumie każdy człowiek, na całym świecie. Fotografia zbliża ludzi do siebie.

Katarzyna Marcinkowska podczas próby światła przed sesją zdjęciową

Wymagające zadanie.

Sport od zawsze był naszym wielkim hobby. Jesteśmy osobami bardzo sprawnymi fizycznie, co często przydaje się nam w pracy fotografa. Ślub i wesele to często 12-14 godzin aktywności na wysokich obrotach. To wiele skłonów i przysiadów lub wspinania się na palce. By zrobić piękne ujęcia, trzeba być stale skupionym na swoim zadaniu oraz wykazać się sporą siłą i wytrzymałością. Profesjonalny sprzęt fotograficzny nie należy do lekkich narzędzi. Porównując do sportu, praca fotografa na weselu to zdecydowanie bardziej maraton niż sprint, a my uwielbiamy jedno i drugie.

Kochamy taniec - Julia podczas sesji zdjęciowej w stroju Disco Dance

Kochamy taniec.

Najbardziej lubimy robić zdjęcia podczas tańca na weselnym parkiecie. Młodzi małżonkowie są już zrelaksowani, a zaproszeni goście włączają się do wspólnej zabawy.

"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."

Paulo Coelho, Czarownica z Portobello

Nasz córka Julia (na zdjęciu powyżej) od kilku lat trenuje taniec sportowy w kategorii disco dance. Bardzo często startuje w zawodach sportowych i zwykle towarzyszymy jej z aparatem na widowni. Blisko współpracujemy z Zespołem Tańca Sportowego GAMA i robimy dla nich zdjęcia z zawodów i imprez.

Rafał Marcinkowski podczas czyszczenia sprzętu fotograficznego.

Sprzęt ma znaczenie.

Dobór sprzętu fotograficznego i dbanie o jego sprawność to moje zadanie. Używamy niezawodnych aparatów fotograficznych firmy Nikon. Moje ulubione obiektywy to dwie wspaniałe "stałki" Nikkor 35mm i 85mm. Te obiektywy "rysują" przepiękne obrazy. 

Z drugiej strony...

Jeśli fotograf troszczy się i dba o osoby przed obiektywem, wiele otrzyma w zamian. To fotograf, a nie aparat, staje się instrumentem...

Eve Arnold

Pozdrawiamy Was i zapraszamy do współpracy. Kasia i Rafał.